Na Vánoce dlouhý noce s Alfredem Strejčkem

20.12.2013 18:00

Pozvánka na podvečer adventní hudby a poezie

v přednesu Alfreda Strejčka
s hudebním doprovodem.

Pořad se koná v pátek 20. 12. od 18 hodin v Městské knihovně v Dolním Bousově.

Vstupné 100 Kč; předprodej od 1. 12. v knihovně v Kostelní ul.

Alfred Strejček (* 24. listopadu 1941) je český herec, moderátor a recitátor.

Od sedmnácti let se věnoval divadlu. Byl také členem operetního souboru olomouckého divadla (působil na místě druhého basu). Po studiích na brněnské JAMU přesídlil do Prahy, kde působil nejdříve v Divadle Jiřího Wolkera a v experimentálním divadle divadle Maringotka. Brzy se ovšem stal členem souboru Divadla Za branou. V 70. letech byl angažován v Divadle E. F. Buriana, působil v poetické vinárně Viola. Režisér Otomar Krejča mu ovšem později nabídl místo v Divadle Za branou II., kde zůstal až do roku 1988.

Významná je jeho práce pro Český rozhlas - rozhlasový archiv obsahuje okolo tisíce pořadů, na kterých se podílel. Spolupracuje s kytaristou Štěpánem Rakem, herečkou Jitkou Molavcovou, hudebníkem Jiřím Pavlicou a mnoha dalšími. Z některých jeho prací pro Český rozhlas můžeme třeba vybrat roli vypravěče v dramatizacích románů Jaroslava Foglara, Arthura Ransomeho i jiných autorů.