Kinokavárna v knihovně - Epicentrum a Šitkredit

31.01.2014 18:00

V rámci tzv. Kinokavárny v knihovně budou v promítány dva dokumentární filmy s názvem

Epicentrum a Šitkredit.

Promítat se bude na plátno v podkroví Městské knihovny, filmy jsou v českém znění.

Druhá projekce z cyklu proběhne v pátek 31. ledna od 18 hod. Tentokrát uvidíme dokumenty dva. První z nich – Epicentrum – nám ukáže, jak vypadaly začátky největší humanitární organizace ve střední a východní Evropě – Člověka v tísni. Tematicky navážeme dokumentem produkovaným společností Člověk v tísni – Šitkredit. Režisér Martin Řezníček nám přiblíží neetické praktiky úvěrových firem a jejich dopady na osudy konkrétních dlužníků.

Epicentrum (r. Petr Jančárek/ČR/1993/38 min.) a Šitkredit (r. Martin Řezníček/ČR/2010/31 min.).

Vstup zdarma.

Více zde: www.infocentrum.dolnibousov.cz/products/a31-1-kinokavarna-v-knihovne-epicentrum-a-sitkredit/