Dívka v ledu

Dívka v ledu - První díl detektivní série Erika Fosterová. V londýnském parku je nalezeno zmrzlé tělo zavražděné krásné mladé ženy. Šéfinspektorka Erika bude čelit při vyšetřování jak profesním, tak i osobním problémů i rafinovanému vrahovi. knihovna.dolni-bousov.cz/katalog/l.dll?cll~P=35594

Noční lov -  Volné pokračování napínavé řady temných detektivních thrillerů Erika Fosterová. Mladá vyšetřovatelka půjde po stopách extrémně nebezpečného sériového vraha. knihovna.dolni-bousov.cz/katalog/l.dll?cll~P=35597

Camilla Läckberg

Švédská autorka detektivních příběhů. Její knihy byly přeloženy do šestadvaceti jazyků a bylo prodáno 1,5 miliono výtisku. Dvě její díla se dočkala ve Švédsku filmového zpracování. Camilla Läckberg je označována za jednu z nejúspěšnějších mladých švédských autorek detektivních románů.

Postupně dokupujeme celou řadu detektivních příběhů z pera této autorky. knihovna.dolni-bousov.cz/katalog/l.dll?h~A=L%C3%A4ckberg,%20Camilla,%201974-

Nezmar

Je Tom Larch skutečně nesmrtelný? Žádný člověk by nemohl přežít nehody, z nichž Tom vyvázl. Zná snad nějaké tajemství, které ho před ranami osudu chrání? Nebo nad ním bdí anděl strážný? Dostane se pokaždé ze všeho náhodou, nebo díky pudu sebezáchovy? V osmi letech musel opustit Nové Dillí a vydat se do Londýna; Tom je odjakživa rozkročen mezi dvěma kulturami – kulturou indické matky a kulturou otce, anglického inženýra. Když mu je osmnáct roků, nastoupí ke Královskému námořnictvu a proti jeho vůli se z něj stane hrdina. Po návratu do civilu ho jeden z nejbohatších mužů světa požádá, aby se vydal do Indie pátrat po jeho ztraceném synovi – jedině Tom jej totiž dokáže najít.

knihovna.dolni-bousov.cz/katalog/l.dll?cll~P=34723

Ukulele jam

Miki, patnáctiletý bosenský muslim, dorazí s rodiči v létě roku 1992 do chorvatského uprchlického tábora zřízeného v bývalém rekreačním středisku. Má za sebou drsné prožitky, které se pro něj stávají tabu. Patří k nim výbuch granátu ve vedlejším domě a smrt sousedů, příchod lidové armády do rodného města, vyhnání obyvatel a odvod mužů. Jeho velký vzor, starší bratr Neno, skončil pravděpodobně v srbském zajateckém táboře.
Miki se i přes tíživé okolnosti chce přizpůsobit nové realitě. Zatímco se válečný konflikt přibližuje, loví s novými přáteli holky, poslouchá hard rock, učí se anglické texty a pořádá párty na pláži. Za peníze z brigády si kupuje tenisky Converse All Star, pivo a vstupenky do místního rockového klubu Ukulele. Když vypukne válka mezi Chorvaty a Bosňany, vztahy mezi obyvateli tábora se radikálně zhorší. Často dochází k raziím, změní se obyvatelé ubytovny a dochází k politickým konfliktům. Přátelé mizí do Švédska a Miki začne o zemi, v níž mají něco tak neskutečného, jako jsou hudební knihovny, snít. Rodiče ovšem zarputile trvají na tom, že se chtějí vrátit ke svému životu v Bosně a nezačínat znovu kdesi v severní Evropě.
Ukulele jam vypráví o zdánlivé všednodennosti v dobách válečného konfliktu, o snaze přežít a žít v krutých letech extrémního nacionalismu. V uprchlickém táboře se Miki setkává s lidmi s nejrůznějšími příběhy, utečenci, ale i vojáky na dovolené. Pláže v létě zaplňují turisté, kteří si přijeli užít sluníčko a moře, ačkoli se za kopci krutě válčí. S bezelstností Holdena Caulfielda se i Miki snaží zuby nehty si udržet něco z bezstarostnosti svého věku.

knihovna.dolni-bousov.cz/katalog/l.dll?h~A=Me%C5%A1kovi%C4%87,%20Alen,%201977-