Jo Nesbo:

Do ulic Osla se vydává stařec, kterému právě jeho lékař sdělil rozsudek smrti. Stařec přemýšlí o válce. Ví, že ho před smrtí čeká ještě jedna mise. Vzápětí je nalezen jeden bývalý norský voják z východní fronty s podříznutým hrdlem. V téže době Harry Hole omylem postřelí během návštěvy prezidenta Billa Clintonta v Norsku jednoho agenta americké tajné služby. Harry je ke svému údivu povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy, například prošetření činnosti gangu provozujícího ilegální obchod se zbraněmi, jenž je navázán na neonacistické prostředí. Harrymu a jeho parťačce Ellen Gjeltenové se ovšem podaří zjistit, že stopy pašeráků zbraní vedou až do řad osloské policie.

Robert Sobota:

Hlavními postavami knihy jsou architekt Valentýn a bývalá foukačka skla, poté barmanka, prostitutka a masérka Johana, kteří spolu mají, především proto, že se seznámili jako prostitutka a zákazník, v podstatě jen sexuální vztah. Poté, co se rozejdou, si každý z nich najde jiného partnera, ale v závěru knihy se osudy všech postav protnou a Johanu, Valentýna i další protagonisty svede dohromady hromadná soulož s dramatickým finále.

Zdeněk Mrkáček:

Na 240 stranách najdete 175 barevných snímků. Autorem textu a převážné části fotografií je Zdeněk Mrkáček, pracovník CHKO. Svým téměř čtvercovým formátem, sestavou snímků a hlavně textem kniha představuje nové pojetí v rámci fotografických knih o Českém ráji. Obsahuje motivy z téměř všech částí kraje od Jičína přes Sobotku, Turnov, Malou Skálu až po Příhrazy a Žabakor.

Text je věnován veřejnosti dosud málo známé historii vzniku názvu Český ráj, hudbě a horolezectví. Připomíná hlavně umění lidových muzikantů, působení Antonína Dvořáka a dalších skladatelů a tvůrců hudebních nástrojů v regionu. V části o horolezectví pak zdůrazňuje velké tradice a opravdu světové výsledky horolezců z Českého ráje.

Recepty a vyprávění s vůní vzpomínek

Helena Vrábková:

Volné pokračování knihy Co věděly naše babičky a co jsme my zapomněli nás tentokrát zavádí do kuchyně našich předků. Není to kuchařka v pravém slova smyslu, recepty „jsou tu kvůli příběhům“, jak píše autorka, nicméně jsou to recepty, nad nimiž se sbíhají sliny a které si možná pamatujeme z dětství.

Martina Formanová:

Deset let po vydání své veleúspěšné prvotiny Skladatelka voňavého prádla přichází Martina Formanová s volným pokračováním, autobiograficky laděnou knížkou Snědla dětem sladkosti. Autorka vtipným stylem přibližuje čtenáři nejen svou každodenní realitu - přesazení do odlišné země a kultury, uvykání venkovu, výchovu dospívajících dvojčat, vlastní plány a sny -, ale dokáže humorně reflektovat i vážnější životní okamžiky.

Oliver Pötzsch:

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha.

Sean Parnell:

Kapitán Sean Parnell v barvitém líčení hrdinských akcí legendární 10. horské divize americké armády v horách Afghánistánu. V roce 2006, ve svých čtyřiadvaceti letech, a dostal za úkol vyčistit jedno horské údolí ve východním Afghánistánu od povstalců pronikajících z Pákistánu. Vojáci rychle zjistili, že proti nim stojí nepřítel tak dobře zorganizovaný a vyzbrojený, že budou potřebovat všechny své síly a schopnosti, aby přežili následujících šestnáct měsíců neustálých bojů, a autor výstižně a podrobně zachycuje každodenní život vojáků v nebezpečném prostředí.

Kateřina Cajthamlová, Rajko Doleček a Leoš Středa:

Ojedinělá publikace tří význačných lékařů, kteří se podívali hlouběji do světa nebezpečných kalorií.

Fakta totiž nelžou: obezita je na prahu světové epidemie. Proto nám ukážou, jak funguje naše tělo, jaký je vztah hormonů a obezity, co je hlad, chuť k jídlu a sytost, získáte jedinečný přehled o typech redukčních diet s jídelníčky a recepty, budete vědět, kdy začít hubnout a kdy přestat, nebo jak ovlivňují současný životní styl rodina, média, reklama...

Antonio G. Iturbe:

Osvětim-Březinka - je tu pravdivý, byť téměř neznámý příběh několika útlých a zaprášených knížek, které se na ono pochmurné místo dostaly bůhvíjak a jejichž stránky drží pohromadě jen zázrakem a silou vůle a odvahy čtrnáctileté Dity Adlerové, osvětimské knihovnice, strážkyně podivuhodného táborového tajemství. Příběhem literární Dity, jehož předlohou jsou vzpomínky skutečné, dnes osmdesátileté Dity Krausové, se vracíme k polozapomenuté historii rodinného tábora, který existoval v Březince od září 1943 do července 1944 a jehož tragický konec, ač dodnes zahalen řadou neobjasněných okolností, představuje největší hromadnou vraždu československých občanů za druhé světové války.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

VYŘAZENÉ KNIHY

Chcete obohatit svou knihovnu?

Hledáte starší kousek, co vám chybí ve sbírce?

Podívejte se u nás!

Knihovna nabízí vyřazené, většinou nepoškozené knihy zdarma (v případě zaslání poštou za cenu poštovného). Pokud si vyberete z našeho seznamu, kontaktujte nás na mailu.

ubytky 2014.pdf (78,2 kB)

Sci-fi, fantasy - právě vyšlo: