Deváté nebe

Lenka Lanczová:

Zuzana, sedmnáctiletá studentka soukromé výtvarné školy, odejde za dramatických událostí z domova, kde, jak je přesvědčená, už pro ni není místo, a zkouší žít na vlastní pěst. Nenadálá volnost a svoboda je fajn, dá se využít například k divokým mejdanům a seznamování se zajímavými lidmi.

Zuzka však brzy zjišťuje, že to vůbec není tak jednoduché, jak si představovala, a přestože na horách prožije velkou lásku, která neskončí odjezdem z jarních prázdnin, má starostí víc než dost. Nic není zadarmo a za chyby se tvrdě platí.

Zoufalství

L. J. Smith: Upíří deníky

Stefan a Elena se vydávají zachránit svou kamarádku Bonnii do Temné dimenze. V městečku zanechávají Matta, Meredith a paní Flowersovou, aby jej chránili před nebezpečnými silami, které se ho zmocňují čím dál více. Děti jedno po druhém podléhají malachům. Ale Matt a Meredith brzy pochopí, že zdroj zla je mnohem hrozivější - a mnohem bližší - než si mysleli…

Únik do Říše

Leo Kessler:

Vzpomínky Christiana Jungblutta se vracejí k roku 1943, kdy U-70 zaujímala strategickou pozici v Černém moři. Jejím úkolem bylo potopit chloubu sovětské flotily, bitevní loď Stalin. Avšak střetnutí se sovětskými ponorkami se jí stalo osudným a jediným východiskem byl návrat do Říše. U-70 s vyčerpanou a demoralizovanou posádkou se dostává až k břehům Sicílie, kde právě probíhá spojenecká invaze. Kapitán Harsch se rozhoduje pro sebevražednou misi, což je však příčinou nevyhnutelného střetu s posádkou.

Středověké legendy o českých světcích

Aktualizované vydání úspěšného titulu České knižnice. Přináší české překlady nejstarších staroslověnských, latinských a staročeských legend, jejichž hrdiny jsou svatí Konstantin a Metoděj, Ludmila, Václav, Vojtěch, Prokop a Anežka.